УнгаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Hévízgyörk, Aszódi, Pest, Közép-Magyarország: 2192

2192

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Hévízgyörk, Aszódi, Pest, Közép-Magyarország
Град :Hévízgyörk
Регионот 3 :Aszódi
Регионот 2 :Pest
Регионот 1 :Közép-Magyarország
Земја :Унгарија
Поштенски :2192

Други Информации
Јазик :Hungarian (HU)
Регионален Код :HU-PE
ширина :47.63159
должина :19.52004
Временска Зона :Europe/Budapest
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Hévízgyörk, Aszódi, Pest, Közép-Magyarország се наоѓа во Унгарија. Нејзините поштенски код е 2192.

Другите се е достапен
Hévízgyörk, Aszódi, Pest, Közép-Magyarország,2192 ©2014 Поштенски Пребарување