УнгаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Cserhátsurány, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország: 2676

2676

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Cserhátsurány, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország
Град :Cserhátsurány
Регионот 3 :Balassagyarmati
Регионот 2 :Nógrád
Регионот 1 :Észak-Magyarország
Земја :Унгарија
Поштенски :2676

Други Информации
Јазик :Hungarian (HU)
Регионален Код :HU-NO
ширина :47.97469
должина :19.42709
Временска Зона :Europe/Budapest
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Cserhátsurány, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország се наоѓа во Унгарија. Нејзините поштенски код е 2676.

Другите се е достапен
Cserhátsurány, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország,2676 ©2014 Поштенски Пребарување