УнгаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Bercel, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország: 2687

2687

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Bercel, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország
Град :Bercel
Регионот 3 :Balassagyarmati
Регионот 2 :Nógrád
Регионот 1 :Észak-Magyarország
Земја :Унгарија
Поштенски :2687

Други Информации
Јазик :Hungarian (HU)
Регионален Код :HU-NO
ширина :47.86731
должина :19.40599
Временска Зона :Europe/Budapest
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Bercel, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország се наоѓа во Унгарија. Нејзините поштенски код е 2687.

Другите се е достапен
Bercel, Balassagyarmati, Nógrád, Észak-Magyarország,2687 ©2014 Поштенски Пребарување