УнгаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Mezőkövesd, Mezőkövesdi, Borsod-Abaúj-Zemplén, Észak-Magyarország: 3400

3400

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Mezőkövesd, Mezőkövesdi, Borsod-Abaúj-Zemplén, Észak-Magyarország
Град :Mezőkövesd
Регионот 3 :Mezőkövesdi
Регионот 2 :Borsod-Abaúj-Zemplén
Регионот 1 :Észak-Magyarország
Земја :Унгарија
Поштенски :3400

Други Информации
Јазик :Hungarian (HU)
Регионален Код :HU-BZ
ширина :47.80682
должина :20.56496
Временска Зона :Europe/Budapest
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Mezőkövesd, Mezőkövesdi, Borsod-Abaúj-Zemplén, Észak-Magyarország се наоѓа во Унгарија. Нејзините поштенски код е 3400.

Другите се е достапен
Mezőkövesd, Mezőkövesdi, Borsod-Abaúj-Zemplén, Észak-Magyarország,3400 ©2014 Поштенски Пребарување