УнгаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Bácsalmás, Bácsalmási, Bács-Kiskun, Dél-Alföld: 6430

6430

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Bácsalmás, Bácsalmási, Bács-Kiskun, Dél-Alföld
Град :Bácsalmás
Регионот 3 :Bácsalmási
Регионот 2 :Bács-Kiskun
Регионот 1 :Dél-Alföld
Земја :Унгарија
Поштенски :6430

Други Информации
Јазик :Hungarian (HU)
Регионален Код :HU-BK
ширина :46.12396
должина :19.32633
Временска Зона :Europe/Budapest
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Bácsalmás, Bácsalmási, Bács-Kiskun, Dél-Alföld се наоѓа во Унгарија. Нејзините поштенски код е 6430.

Другите се е достапен
Bácsalmás, Bácsalmási, Bács-Kiskun, Dél-Alföld,6430 ©2014 Поштенски Пребарување